بشر در آستانه تولید داروی «ضد پیری»

کد خبر :  1771019941067868788 تاریخ :  جمعه 5 دی 1393 11:57
بشر در آستانه تولید داروی «ضد پیری»جام جم سرا: محققان گامی بلند به سوی تولید دارویی برداشته‌اند که اثرات پیری را به تاخیر انداخته و درعین حال سطح سلامت افراد بزرگسال و مسن را ارتقا می‌بخشد.

تولید ترکیبات دارویی موثر بر به تاخیرانداختن فرآیند سالمندی، سابقه‌ای طولانی در علم پزشکی دارد، با این حال در کمتر مواردی پیش آمده که محصول دارویی مورد نظر کارایی لازم را داشته باشد. اکنون محققان متوجه بهبود چشمگیر عملکرد سیستم ایمنی بدن به واسطه به‌کارگیری دارویی شده‌اند که گذرگاه سیگنال‌دهی ژنتیکی را مورد هدف قرار می‌دهد. این گذرگاه ژنتیکی با فرآیند پیری عملکرد سیستم ایمنی بدن در ارتباط است.

به گزارش مهر، بررسی‌های آزمایشگاهی نشان داده که این ترکیب دارویی واکنش سیستم ایمنی بدن به واکسن آنفلوآنزا را نیز تا ۲۰ درصد ارتقا می‌بخشد.

محققانی که روند تولید این دارو را زیر نظر داشته‌اند معتقدند این ترکیب دارویی یکی از بزرگترین دستاوردهای دانش نوین پزشکی به شمار می‌آید. این ترکیب به کلاسی از داروها موسوم به mTOR تعلق دارد که مشخص شده با فرآیند پیری و بیماریهای مرتبط با آن در موشهای آزمایشگاهی و سایر حیوانات مورد آزمایش تقابل خوبی انجام می‌دهد.

محققانی که در فرآیند تولید دارو مذکور در نیویورک حضور داشته‌اند، نتایج آن را در ۲۰۰ فرد ۶۵ سال به بالا طی چند هفته مورد بررسی قرار داده‌اند و معتقدند این نتایج امیدوارکننده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه