طباخی ساده با مرغ

طباخی ساده با مرغ

طباخی ساده با مرغ,
●خوراک مرغ مدیترانه ای
۴۰۰ گرم کدوی سبز
۱ عدد فلفل قرمز کوچک
۱ عدد پیاز متوسط
۲ حبه سیر، کوبیده
۱۲۵ گرم زیتون سیاه هسته گرفته
۷۵ میلی لیتر روغن زیتون
۲ عدد سینه مرغ جدا از استخوان
۴۰۰ گرم گوجه فرنگی خردشده
۵۰۰ میلی لیتر آب مرغ یا نیم لیتر آب داغ با دو عدد قرص عصاره سوپ مرغ
۲ قاشق سوپخوری برگ ریحان خردشده
فر را با حرارت ۲۲۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. کدوها را شسته و سر و ته آنها را جدا کنید و حلقه حلقه کنید. فلفل قرمز را به صورت حلقه های نازک خرد کنید. پیاز را به صورت حلقه های نازک خرد کنید. کدو، پیاز، فلفل قرمز و زیتون را در یک ظرف پیرکس بچینید و حدود ۶۰ میلی لیتر از روغن زیتون را روی آن ریخته کمی نمک و فلفل بپاشید. سپس این ظرف را به مدت ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید.
گوشت مرغ را به صورت نوارهای مورب باریک خرد کنید. باقی مانده روغن را در یک تابه نچسب داغ کنید و قطعات مرغ را در آن تفت دهید تا سرخ شده و اندکی طلایی شوند.
حرارت فر را به ۲۰۰ درجه سانتیگراد کاهش دهید. قطعات مرغ را روی سبزیجات در ظرف پیرکس بریزید. گوجه فرنگی و آب مرغ را در آن بریزید و بگذارید حدود ۲۰ دقیقه دیگر بپزد تا مرغ کاملا مغزپخت شود و خوراک جا بیفتد.
اگر هنوز آب خوراک زیاد است آن را در ظرف کوچکی بریزید و بگذارید با حرارت زیاد بجوشد تا آب اضافی تبخیر شود و سس غلیظ باقی بماند. سپس غذا را در ظرف مناسب برای سرو خوراک بریزید و سس را روی آن ریخته و برگ ریحان خرد شده را روی غذا بپاشید و همراه با برنج یا نان سرو کنید.
●خورش کاری تایلندی
۴۵۰ گرم گوشت سینه مرغ بدون پوست و استخوان
۲ قاشق روغن مایع
۲ قاشق مرباخوری پودر کاری
۳ قاشق سوپخوری موسیر تازه ورقه شده
۳ قاشق سوپخوری سیر، ریز خرد شده
۱ قاشق سوپخوری زنجبیل تازه ریز خرد شده یا یک قاشق چاپخوری پودر زنجبیل
۲ قاشق چایخوری پوست لیموترش رنده شده
۱ قاشق سوپخوری سویا سس
۱ قاشق چایخوری شکر
کمی نمک
۲۰۰ گرم نخودسبز پخته
۴۰۰ میلی لیتر شیر نارگیل
۳ قاشق سوپخوری آب
یک مشت برگ گشنیز
یک مشت برگ ریحان
گوشت مرغ را به صورت قطعات مربع شکل ۵۲ سانتی متری خرد کنید. روغن را در تابه نچسبی داغ کنید. مرغ را در آن سرخ کنید تا گوشت مرغ پخته و کمی طلایی شود.کاری را اضافه کرده یک دقیقه دیگر تفت دهید.موسیر، پوست لیمو، سیر، زنجبیل، سویا سس، شکر و نمک را به آن اضافه کنید و یک دقیقه دیگر تفت دهید. نخودفرنگی را همراه با آب و شیرنارگیل اضافه کنید و حرارت را کم کرده بگذارید به جوش آمده و ۱۵ دقیقه بجوشد تا مرغ کاملا مغزپخت شود. برگ گشنیز و ریحان را در خورش بریزید و هم بزنید سپس بلافاصله سرو کنید.
●برگر مرغ چیکن برگر
۱۲۰ گرم گوشت سینه مرغ چرخ شده
۲ قاشق سوپخوری پیاز رنده شده
۲ قاشق سوپخوری مغز کرفس ریز خرد شده
یک چهارم پیمانه پودر سوخاری
۳ تا ۴ قاشق سوپخوری روغن مایع یا روغن زیتون
۲ قاشق سوپخوری روغن زیتون
۱ قاشق سوپخوری آب لیموی تازه
یک قاشق سوپخوری سرخالی برگ ترخان خرد شده
نمک و فلفل به اندازه کافی
دو عدد نان همبرگری
گوشت مرغ، پیاز، کرفس، نیمی از پودر سوخاری، روغن زیتون، آب لیمو، ترخان، نمک و فلفل را در ظرف گودی بریزید و با یک چنگال خوب هم بزنید تا مخلوط شوند. با دست کمی ورز دهید. به دو قسمت تقسیم کرده هر یک را به صورت یک دایره به قطر حدود یک سانتی متر درآورده و دو طرف آن را در پودر سوخاری بزنید.برگرها را در روغن داغ شده در تابه ای نچسب سرخ کنید تا طلایی شوند. هر دو سوی آنها را با حرارت متوسط حدود دو تا سه دقیقه سرخ کنید. برگرها را در نان همبرگری با سس دلخواه و کاهو یا خیارشور و گوجه فرنگی سرو نمایید.
سپیده سلیمی
روزنامه شرق


 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه